Jdi na obsah Jdi na menu
 


     Na podzim roku 1994 bylo založeno družstvo DOROSTENEK pod vedením pana Zdeňka Hnáta a zapojilo se do soutěže Plamen, kde v sezoně 1995 / 1996 vyhrává okresní kolo Plamenu v Předoníně a postupuje do krajského kola Plamenu v Rumburku, kde obsadily krásné 2.místo.

     Reprezentovaly nás tyto slečny : Sunkovská Lenka, Sunkovská Miroslava, Šourová Ilona, Voborská Markéta, Práglová Jitka, Ventová Zdenka, Hnátová Hedvika a Schmidtová Kateřina.

     Na podzim roku 1997 se družstvo rozpadá.

     Znovu se dává dohromady na podzim roku 2003 pod vedením Ilony Šourové a Markéty Voborské. Do hry Plamen 2003/2004 se zapojily tyto dorostenky: Jirásková Ivana, Kühnelová Lucie, Rumlerová Michaela, Fialová Lenka, Jelínková Eva, Mikulová Iva a Kunertová Šárka, které obsadily pěkné 2. místo.

     Dorostenky  v sezóně 2004/2005, pod stejným vedením (Šourová, Voborská), zaznamenaly pro náš sbor historický úspěch v soutěži Plamen, když nejprve vyhrály okresní kolo Plamenu v Předoníně, dále krajské kolo Plamenu v Lubenci a postoupily na MISTROVSTVÍ České republiky do Plzně. Tam sice obsadily až konečnou 15. příčku, ale i tak to byl obrovský úspěch pro tak malý sbor jako je SDH Klapý.

     V té době nás reprezentovaly tyto slečny : Barková Markéta, Jelínková Eva, Rumlerová Michaela, Fialová Lenka, Kunertová Šárka, Kühnelová Lucie a Dubenová Eva.

     Na podzim roku 2007 se družstvo znovu rozpadá.

 

     Dne 2.10.2010 absolvovala svou premiéru mezi jednotlivci  sl. Iveta Voborská, která v branném závodě v Terezíně zvítězila.

 

     Dne 16.4.2011 při prvním kole hry Plamen v Terezíně absolvoval svou premiéru mezi jednotlivci Tomáš Kubíček.

     Dne 21.4.2012 při prvním kole hry Plamen ve Štětí - Stračí absolvoval svou premiéru mezi jednotlivci Vojtěch Pail.

     Dne 8.10.2016 absolvovala svou premiéru mezi mladšími dorostenkami slečna Blanka Nagyová,která v branném závodě v Křešicích obsadila 2.místo z 5.startujících.

                                                                           

Soutěže rok 2019  

.

 

Aktuální složení: 

- Pailová Anežka          

​​- Berešová Anežka

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dorostenky - republikové kolo Plzeň 2005